АРХІЄПИСКОП ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ ВІКТОР ОЧОЛИВ БОЖЕСТВЕННУ ЛІТУРГІЮ У СВЯТО-УСПЕНСЬКОМУ СОБОРІ М. КОШИЦЕ (СЛОВАЧЧИНА)
1 вересня 2023 року, на запрошення архієпископа Михайлівсько-Кошицького Георгія, архієпископ Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор очолив святкову Божественну літургію у Свято-Успенському кафедральному соборі м. Кошице (Словаччина) з нагоди другого престольного свята на честь преподобної Розалії Палермської.
Його Високопреосвященству співслужили: архієпископ Михайлівсько-Кошицький Георгій, протосингел Сучавської митрополії Румунської Православної Церкви архімандрит Юстиніан (Савеску), духовенство Української Православної Церкви, Православної Церкви Чеських земель і Словаччини та Румунської Православної Церкви.
За богослужінням молилися українці з Чернігова, Харкова та інших міст України, які вимушено покинули свої домівки, рятуючись від російської військової агресії.
Після читання Святого Євангелія архієпископ Віктор звернувся до присутніх зі словом проповіді.
Наприкінці богослужіння архієреї звершили освячення колива та славського колача за сербською традицією на честь і в памʼять преподобної Розалії Палермської.
Після отпусту Літургії архієпископ Георгій привітав гостей та подякував архієпископу Віктору за сьогоднішнє служіння. Воно стало виявом вкрай потрібного братського співслужіння на підтримку православних українців, які отримують духовну опіку в кафедральному соборі та інших храмах Михайлівсько-Кошицької єпархії.
У своєму слові архієпископ Віктор привітав владику Георгія з паствою з другим престольним святом кафедрального собору та передав вітання від імені Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Особливі слова подяки від українського архієрея прозвучали за духовну й матеріальну опіку, яку надає архієпископ Георгій та духовенство єпархії вимушеним переселенцям з України.
На молитовну памʼять про спільне богослужіння керуючий Хмельницькою єпархією подарував для кафедрального собору м. Кошице Почаївську ікону Пресвятої Богородиці, а владиці Георгію на памʼять про братній візит – святу панагію.











