ПОВІДОМЛЕННЯ ПРЕССЛУЖБИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ ПРО ПРОТИПРАВНЕ ЗАВОЛОДІННЯ СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКИМ ХРАМОМ С. ПИЛИПИ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО РАЙОНУ (КРАСИЛІВСЬКОГО БЛАГОЧИННЯ)

16 липня 2024 року представники місцевої влади разом із прихильниками ПЦУ заволоділи приміщенням Свято-Миколаївського храму с. Пилипи Хмельницького району (Красилівського благочиння). Протиправне заволодіння храмом було здійснено зухвало і силоміць у присутності поліції шляхом злому вхідних дверей. Серед організаторів і виконавців незаконного заволодіння знову були депутат Хмельницької районної ради О. Чорнієвич, староста села Пилипи В. Поліщук, а також С. Бобух, Н. Свистун, Ю. Бабійчук та інші прихильники ПЦУ у владі.

Свято-Миколаївський храм с. Пилипи, освячений у 1907 році, закривався лише з 1941 по 1942 роки. Він завжди діяв, навіть у безбожний період, коли багато храмів навколо були закриті.

Не зважаючи на захоплення храму, релігійна громада разом із настоятелем протоієреєм Валентином Савчуком залишається у складі Української Православної Церкви на чолі з її Предстоятелем Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм. Богослужбове життя громади не припиняється, вже в неділю, 21 липня 2024 року, буде звершено Божественну літургію у пристосованому приміщенні поруч із захопленим храмом.

Настоятель і віряни громади й надалі молитимуться за Україну, воїнів-захисників нашої Батьківщини та весь український народ, здійснювати волонтерську діяльність та відвідувати наших воїнів і постраждалих на сході України.

Настоятель релігійної громади та чинні парафіяни сподіваються на повернення храму й відновлення законності та на захист своїх конституційних прав на свободу віросповідання.

Як ми повідомляли, 14 січня 2024 року місцеві прихильники ПЦУ за участі депутата Хмельницької районної ради та депутатів Красилівської міської ради здійснили силове захоплення Свято-Покровського храму с. Чепелівка Хмельницького району.