ОФІЦІЙНА ДЕЛЕГАЦІЯ УПЦ ЗУСТРІЛАСЯ З ЧЛЕНАМИ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ ГРУЗИНСЬКОЇ ЦЕРКВИ
23 березня 2026 року в ході офіційного візиту у Тбілісі делегація Української Православної Церкви зустрілася із місцеблюстителем престолу Католікоса-Патріарха всієї Грузії Високопреосвященнішим митрополитом Шио та членами Священного Синоду Грузинської Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Нагадаємо, офіційний візит у Грузію делегації Української Православної Церкви відбувається на запрошення Синоду Грузинської Православної Церкви. Метою візиту була участь у заупокійних богослужіннях та похованні Святішого і Блаженнішого Католікоса-Патріарха всієї Грузії Ілії ІІ, які відбулися 22 березня.
З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія до складу делегації Української Православної Церкви увійшли митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків протоієрей Василій Пріц та диякон Максим Савчук.
Під час зустрічі з членами Священного Синоду Грузинської Церкви, яка відбулася 23 березня, митрополит Сергій передав слова співчуття Блаженнішого Митрополита Онуфрія у зв’язку з упокоєнням Святішого і Блаженнішого Католікоса-Патріарха Ілії ІІ. Також владика відзначив значну роль спочилого Грузинського Першосвятителя у відродженні та розвитку Православ’я у сучасному світі.
Ієрархи обговорили братні відносини між Помісними Церквами Грузії та України та висловили надію, що Господь посилатиме Свої благословення нашим православним народам.
Цього ж дня митрополит Тернопільський і Кременцький Сергій звершив заупокійну літію на могилі Святішого і Блаженнішого Католікоса-Патріарха Ілії ІІ у соборі Сіоні.






Як ми повідомляли, делегація Української Православної Церкви прибула до Грузії, щоб віддати останню шану спочилому Патріарху Ілії ІІ.




