КЕРУЮЧИЙ ХМЕЛЬНИЦЬКОЮ ЄПАРХІЄЮ ЗВЕРШИВ ВСЕНІЧНЕ БДІННЯ НАПЕРЕДОДНІ СВЯТА ВХОДУ ГОСПОДНЬОГО В ЄРУСАЛИМ

27 квітня 2024 року, напередодні свята Входу Господнього в Єрусалим, архієпископ Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор очолив святкове всенічне бдіння у Свято-Миколаївському соборі м. Хмельницького.

Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії протоієрей Олександр Рибчинський та клірики собору.

Після читання святкового Євангелія на утрені владика Віктор за традицією освятив вербові гілки та окропив святою водою вірян у храмі.

За свідченням усіх чотирьох євангелістів, за кілька днів до хресних страждань Господь наш Іісус Христос увійшов до Єрусалиму. Чисельні паломники, які знали про дивовижне воскрешення Лазаря та інші дива Спасителя, очікували Його та зустрічали як царя. На знак великої пошани до Христа, люди покладали на дорогу свій одяг та пальмові гілки, вітаючи Господа словами: «Осанна! Благословен, який іде в Ім’я Господнє, Цар Ізраїлю» (Ін. 12:13). Саме на згадку про ці події та як символ готовності християн зустріти Господа, вірні цього дня приносять до храму вербове, пальмове гілля для освячення.

Як ми повідомляли, у Лазареву суботу, архієпископ Віктор звершив Божественну літургію на Свято-Успенській парафії м. Хмельницького