КЕРУЮЧИЙ ЄПАРХІЄЮ ЗВЕРШИВ БОЖЕСТВЕННУ ЛІТУРГІЮ У СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКОМУ СОБОРІ М. ХМЕЛЬНИЦЬКОГО

22 березня 2026 року, в Неділю 4-ту Великого посту преподобного Іоанна Ліствичника та в день памʼяті 40-ка мучеників Севастійських, митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор звершив Божественну літургію у Свято-Миколаївському соборі м. Хмельницького.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору.

Після читання Євангелія архієрей звернувся до вірян зі словом проповіді.

На сугубій єктенії були піднесені особливі молитви за мир в Україні, воїнів-захисників, усіх знедолених, нужденних та постраждалих від війни.

На заупокійній єктенії до Господа піднесли молитви за новопреставленого Святішого і Блаженнішого Католикоса-Патріарха всієї Грузії Іллю II, чин похорону якого відбувається сьогодні у Тбілісі.

Богослужбові піснеспіви виконували архієрейський хор під керівництвом Марії Процюк та дитячий архієрейський хор під керівництвом Анни Білик.

Під час богослужіння в соборі перебувала ікона великомучениці Варвари, історія якої повʼязана з Архангело-Михайлівським храмом села Марківці та приснопамʼятним Блаженнішим Митрополитом Володимиром (Сабоданом). Відтепер святиня перебуватиме у Свято-Миколаївському соборі.

Після закінчення богослужіння митрополит Віктор привітав вірян з 4-тою Неділею Великого посту, маленьким парафіянам традиційно роздав солодощі та закликав на всіх Боже благословення.

Як ми повідомляли, митрополит Почаївський Володимир передав для Свято-Миколаївського собору м. Хмельницького ковчег із частками мощів преподобних Іова та Амфілохія Почаївських.