МИТРОПОЛИТ ВІКТОР ЗВЕРШИВ СВЯТКОВУ БОЖЕСТВЕННУ ЛІТУРГІЮ У СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКОМУ СОБОРІ М. ХМЕЛЬНИЦЬКОГО

31 травня 2026 року, в день Святої Трійці, митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор звершив святкову Божественну літургію та вечірню у Свято-Миколаївському соборі м. Хмельницького.

Його Високопреосвященству співслужили секретар керуючого єпархією архімандрит Макарій (Груздєв) та клірики собору.

За богослужінням молилися численні віряни.

Після читання Євангелія архієрей виголосив проповідь.

На сугубій єктенії піднесли до Господа особливі прохання про мир на українській землі, воїнів-захисників України та всіх знедолених.

Богослужбові піснеспіви виконували архієрейський хор під керівництвом Марії Процюк та дитячий архієрейський хор під керівництвом Анни Білик.

На вечірньому богослужінні, яке звершується одразу після Божественної літургії, були прочитані коліноприклонні молитви, в яких віддається належна шана Пресвятій Трійці, а всі присутні вперше після дня Святої Пасхи стають навколішки. Ці особливі молитви є зверненням до Пресвятої Трійці з подякою за дар Святого Духа і проханням про милість, благословення та спасіння.

Насамкінець владика Віктор привітав усіх зі святом, окропив вірян та принесене зілля святою водою і пригостив найменших парафіян морозивом.

Як ми повідомляли, в Троїцьку батьківську поминальну суботу митрополит Віктор звершив Божественну літургію у Свято-Миколаївському соборі м. Хмельницького.