У КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКІЙ ЛАВРІ СПРОСТУВАЛИ ФЕЙК ПРО ЧЕНЦІВ ОБИТЕЛІ

16 листопада 2023 року пресслужба Києво-Печерської лаври опублікувала коментар щодо інформації, яка поширюється в деяких ЗМІ про поточну ситуацію навколо святої обителі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Зазначається, що в мережі “Інтернет” розійшлися цитати з інтерв’ю, яке дав один із колишніх насельників чоловічого монастиря Києво-Печерської лаври УПЦ щодо його бачення поточного життя обителі.

«На жаль, він не має вже жодного відношення до нашого монастиря і може скласти враження щодо його стану тільки за чутками. Зараз в обителі подвизається понад 140 братії, не рахуючи послушників», — констатують у лаврі.

У пресслужбі уточнюють, що твердження колишнього насельника про те, що «нібито в нашому монастирі залишилися лише літні ченці, не відповідає дійсності».

Повідомляється, що з благословення священноначалля дійсно дехто з братії перейшов до інших обителей та місць служіння.

«Для будь-якого монастиря цей процес природний, але відмінність Печерського монастиря у даному випадку в тому, що до нього з об’єктивних причин не можуть зараз приходити нові послушники і священнослужителі. Також на факті переходу деяких ченців до інших монастирів позначився і людський фактор. На превеликий жаль братії, вже довгий час навколо Києво-Печерського монастиря штучно розпалюється релігійна ворожнеча», — йдеться в коментарі.

Попри всі обставини, як підкреслюють у лаврській пресслужбі, «дедалі більше молодих ченців стає священнослужителями Києво-Печерської Лаври».

«Вони зі смиренністю переймають досвід у старшого покоління й у такий спосіб підтримують давню лаврську традицію, яка бере свій початок від преподобних отців засновників Антонія і Феодосія, що пройшла крізь цілі покоління православного старчества», — наголошують у Києво-Печерській лаврі.

Джерело: