ВІДБУЛИСЯ ПІДСУМКОВІ РІЧНІ ЄПАРХІАЛЬНІ ЗБОРИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ

29 грудня 2025 року у Свято-Миколаївському соборі м. Хмельницького під головуванням митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Віктора відбулися підсумкові річні Єпархіальні збори Хмельницької єпархії.

Перед початком зібрання керуючий єпархією відслужив заупокійну літію за спочилими архієреями та кліриками Хмельницької єпархії, воїнами-захисниками і захисницями України, мирними жителями та дітьми, життя яких забрала війна.

За поданням керуючого єпархією, який є головою Єпархіальних зборів згідно Статуту про управління УПЦ, заступником голови Єпархіальних зборів було обрано духівника єпархії архімандрита Пахомія (Дідика), секретарем – секретаря єпархії протоієрея Олександра Рибчинського.

На зборах були присутні благочинні, намісник та ігумені монастирів, голови єпархіальних відділів та клірики Хмельницької єпархії.

Керуючий єпархією виголосив повідомлення про життя і діяльність Хмельницької єпархії протягом 2025 року та озвучив підсумкові статистичні дані по єпархії.

Далі Єпархіальні збори затвердили склад Єпархіальної ради на 2026 рік.

Після основної частини зборів архієрей відповів на запитання учасників.

Також усі присутні переглянули фільм митрополита Віктора «Православʼя на Поділлі крізь призму історії», створений до 230-річчя заснування історичної Подільської єпархії та 35-річчя відродження Хмельницької єпархії.

Переглядом цього документально-історичного фільму Хмельницька єпархія завершує заходи до 35-річчя свого існування.

Насамкінець митрополит Віктор подякував отцям благочинним, намісникам та ігуменям монастирів за сумлінний щоденний труд, побажав здоров’я, стійкості у вірі та вірності Церкві Христовій, а також висловив побажання благословенного Новоліття та радісного і мирного Різдва Христового.

Завершилися щорічні Єпархіальні збори спільною фотографією.

Як ми повідомляли,  у Свято-Миколаївському соборі м. Хмельницького звершуватиметься Таїнство Соборування.