ВІДБУЛИСЯ РІЧНІ ЄПАРХІАЛЬНІ ЗБОРИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ

29 грудня 2023 року в Свято-Миколаївському соборі м. Хмельницького під головуванням архієпископа Хмельницького і Старокостянтинівського Віктора відбулися підсумкові річні єпархіальні збори Хмельницької єпархії.

Перед початком зібрання керуючий єпархією відслужив заупокійну літію за спочилими кліриками єпархії, які протягом 2023 року відійшли до Господа, а також за мирними жителями, які загинули сьогодні внаслідок масованого російського ракетного обстрілу по містах України.

За представленням керуючого єпархією, який є головою єпархіальних зборів згідно зі Статутом про управління УПЦ, заступником єпархіальних зборів було обрано духівника єпархії архімандрита Пахомія (Дідика), а секретарем зборів – секретаря єпархії протоієрея Олександра Рибчинського.

На зборах були присутні благочинні, намісники та ігумені монастирів, голови єпархіальних відділів та клірики Хмельницької єпархії.

Керуючий єпархією зробив повідомлення про життя й діяльність Хмельницької єпархії протягом 2023 року, яке супроводжувалося презентацією, та озвучив підсумкові статистичні дані по єпархії.

Далі єпархіальні збори переобрали склад єпархіальної ради на 2024 рік.

Після основної частини архієрей відповів на численні запитання учасників єпархіальних зборів.

На завершення зібрання архієпископ Віктор подякував отцям благочинним, намісникам та ігуменям монастирів за сумлінний щоденний труд, побажав здоров’я, стійкості у вірі та вірності Церкві Христовій, а також висловив побажання щасливого нового року та радісного й мирного прийдешнього Різдва Христового.

Від імені духовенства єпархії архімандрит Пахомій (Дідик) подякував архієпископу Віктору за діяльне архіпастирське служіння та подарував квіти.

Завершилися єпархіальні збори спільною фотографією біля Свято-Миколаївського собору.

Як ми писали, архієпископ Віктор взяв участь у підсумковому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви.