МОЛОДІЖКА ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ЄПАРХІЇ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ПРАВОСЛАВНОМУ МОЛОДІЖНОМУ ФОРУМІ

14-16 листопада 2025 року, з благословення та за підтримки митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Віктора, група молоді Хмельницької єпархії перебувала в Одесі, де проходив Всеукраїнський молодіжний з’їзд, присвячений темі місіонерського служіння православної молоді в сучасних реаліях.

Захід відбувався на території Свято-Успенського Одеського чоловічого монастиря та зібрав молодь із різних куточків України. Хмельницька єпархія делегувала 32 хлопців та дівчат, які склали найбільше представництво серед учасників форуму. Супроводжував групу клірик Хмельницької єпархії, куратор молодіжки архімандрит Паїсій (Куліш).

Протягом трьох днів учасники форуму розмірковували над роллю молодої людини в церковному житті, вибудовуванням ефективних молодіжних спільнот у парафіях та над проєктами, які можуть підтримати людей різних соціальних груп.

Відчувалася натхненна атмосфера, де молодь щоразу відкривала щось нове, надихалася, ділилася думками, креативила, обговорювала різні аспекти служіння молодих людей на парафіях, присутність християнина в медіапросторі, місіонерські проєкти, самовизначення і самореалізацію в церковному середовищі.

Особливою подією стала зустріч молоді з трьома архієреєми УПЦ: митрополитом Хмельницьким і Старокостянтинівським Віктором, головою Синодального Молодіжного відділу УПЦ архієпископом Обухівським Іоною та ректором КДАіС архієпископом Білогородським Сильвестром, які надали розгорнуті й цікаві відповіді на різноманітні питання, що хвилюють молодих вірян.

Кульмінацією форуму стала участь в урочистому недільному богослужінні, яке очолив предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій з нагоди 50-річчя архієрейської хіротонії митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела.

Також для Хмельницької молодіжки була організована екскурсія монастирями та храмами Одеси, де хлопці й дівчата мали змогу помолитися і вклонитися святиням.

Висловлюємо щиру вдячність Одеській єпархії на чолі з митрополитом Агафангелом, а також усім організаторам молодіжного форуму за гостинність, високий рівень проведення та атмосферу братньої підтримки.

Ця подія стала джерелом натхнення, духовного укріплення та народження нових ідей. Такі проєкти допомагають глибше зрозуміти, як можна служити Церкві сьогодні — у непрості, але надзвичайно відповідальні часи.

Як ми повідомляли, молодіжка Хмельницької єпархії «Молоді серця» відзначила другу річницю з часу свого заснування.